LedLamba Aydınlatma Sistemleri

Güneş Enerjili Led Aydınlatma

Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemleri Nedir?

Evdeki tüm tasarımlar artık çevre dostu olmaya başladı. Çevre dostu olan bu tasarımların arasında tabi ki de en önemlisi güneş enerjisiyle çalışan ürünler gelmektedir. Bu aydınlatma sistemleri solar aydınlatma olarak anılmaktadır. Solar aydınlatmanın en büyük özelliği gazdan, yağdan ve elektrikten çok ucuza gelmektedir. Solar panel güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Dönüştürülen bu elektrik enerjisi pilleri şarj etmekte ve aydınlatma gerçekleşmektedir.  Güneş olduğu sürece solar aydınlatma güneş ışınlarını depolamaktadır. Güneş battığı anda solar aydınlatmalar devreye girerek aydınlanma sağlanmaktadır. Aydınlatma güneş doğana kadar devam etmektedir. Güneş doğduğu anda sensörler sayesinde otomatik olarak kapanır ve tekrar pilleri şarj etmeye başlamaktadır.  Solar aydınlatmaların sadece açık alanlarda çalıştığını düşünmeyin kapalı alanlarda da çalışma sağlamaktadır.    

Günes enerjili aydınlatma sistemlerinin uygulama alanları: • Park ve bahçe aydınlatmaları • Cadde ve sokak aydınlatmaları • Fabrika, işyeri, alışveriş merkezi, üniversite bahçe ve otoparkları • Sinyalizasyon, güvenlik sistemleri • Totem, reklam panosu, otobüs durağı aydınlatmaları • Benzin istasyonları • Acil durum aydınlatmaları • Şehir içi dekoratif aydınlatma

LED LAMBA AYDINLATMA SİSTEMLERİ

Yaşanan küresel ısınma ile beraber mevcut doğal kaynakların korunması, enerjinin akılcı ve verimli kullanılması, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için tüm alanlarda öncelikli konu haline gelmiştir LED teknolojisinin endüstriyel saha aydınlatılmasında kullanılması enerji ihtiyacını düşürmekte çok önemli bir rol oynamaktadır. Bilindiği gibi LED ömründe ısı faktörü çok önemlidir. LED LAMBA soğutucu kanallara sahip güçlü gövdesi ve üstün kalitesi ile ısınma probleminin önüne geçerek LED teknolojisini en verimli şekilde kullanmaktadır. %70-%80 az enerji tüketimi 50.000 saatlik uzun ömrü ile tasarruflu, çevreci, masrafsız bir aydınlatma şansı sunmaktadır.